EV YAŞAM

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Halı Garanti Şartları

Değerli Müşterilerimiz, Müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak; halılarımızın kalitesi kadar, size verdiğimiz hizmetin de kusursuz olması için bize, satış öncesi ve sonrası tüm öneri ve sorunlarınızı bildirmenizi rica ediyoruz.

GARANTİ KOŞULLARI:

1- Garanti süresi, halının teslim tarihinden itibaren başlar ve 1 yıldır. 

2- Halının bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı üretici firmanın garanti kapsamındadır. 

3- Halının garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Halının tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, halının servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, halının satıcısı bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. 

4- Halının garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 

5- Halının; 
* Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dört den fazla ortaya çıkması sonucu, maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması, 
* Tamiri için geçen azami sürenin aşılması, 
* Servis istasyonunun mevcut bulunmaması halinde sırasıyla satıcı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği rapor ile arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumunda ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır. 

6- Halının kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 

7- Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne başvurabilirler.
 

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde SATICI'ya faks(0212 679 29 95), e-posta (bilgi@ilkayhalionlinesatis.com) veya 0 212 510 41 17-0212 510 44 89 nolu telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 14. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.ilkayhalionlinesatis.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması ve satın alınan halının kullanılmaması şarttır. Metre ile ölçünüze özel olarak kesilen yolluklar için CAYMA HAKKI YOKTUR.ÜRÜNLERİN DİJİTAL FOTOĞRAFLARIYLA GERÇEK ARASINDA TON FARKI OLMASI KONUSUNDA CAYMA HAKKI VERMEZ. CAYMA HAKKININ KULLANILABİLMESİ İÇİN, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ve ürünün hasarsız şekilde satıcıya ulaşmasını takip eden 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse, ALICI'ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli İADE EDEN TARAFINDAN KARŞILANIR..Cayma hakkını kullanan müşterilerimize ürün bedeli iade edilir.kargo ücreti ve kapıda ödeme gibi ürün bedeli dışında ödediği özel ücretler geri ödenmez ve iade edilmez.Cayma hakkı nedeni ile geri ödeme yapılırken havale,EFT ve diğer masraflar alıcıya aittir.

GARANTİ KOŞULLARI :

Tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece, üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizayn / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


ÜRÜN İADE KOŞULLARI :

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.